MIERNIKLAKIERU'S PROFILE

Czym jest miernik grubości lakieru i do czego służy?
__________________________

Miernik/tester lakieru GL to niewielkie i poręczne urządzenie, które wykorzystuje się w motoryzacji, a najczęściej korzysta się z niego podczas zakupu używanego pojazdu w celu sprawdzenia jego faktycznego stanu. Urządzenie to pozwala nam zweryfikować dostępne ogłoszenia, a przede wszystkim poznać przeszłość samochodu, który nas interesuje. Co najważniejsze, chcąc wykonać pomiar, nie musimy pytać nikogo o zgodę. Tak naprawdę osoba sprzedająca samochód nie powinna mieć nic przeciwko temu – jeśli będzie przeciwna wykonaniu pomiaru, to znak, że coś jest nie tak.

Czujnik łatwo i szybko pozwala zmierzyć warstwę lakieru w dowolnym miejscu samochodu. Jeśli pod spodem jest masa szpachlowa lub sprawdzany element był ponownie malowany, na mierniku zobaczymy odchylenie od domyślnych wartości. Ze względu na umiejscowienie sondy, wyróżniamy dwa rodzaje mierników. Sonda w mierniku może być wbudowana albo na przewodzie. Sondy na przewodzie umożliwiają nam wykonanie testu nawet w najtrudniej dostępnym miejscu.

Pamiętaj! Sfinalizowanie transakcji oznacza akceptację stanu pojazdu, dlatego ważne jest, żeby przed zakupem dokładnie zapoznać się ze stanem technicznym samochodu. Pomogą nam w tym dostępne na rynku urządzenia, czyli czujniki lakieru czy też mierniki lakieru. Tak naprawdę dobry miernik/tester lakieru może pomóc zaoszczędzić Ci sporo pieniędzy.

Details

10/15/2020 06:08 AM

Contact Information

MIERNIK LAKIERU